Miri Inui is a character from Precious Last Summer Party featuring 肩まで 青 / 緑 hair and オレンジ eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 650 |
|---|---|
| Name | Miri Inui |
| Other Names | 乾 実梨(いぬい みり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Precious Last Summer Party |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Akane Tomonaga, 友永朱音, ともなが あかね |
| タグ | hairclip, school uniform |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miri Inui
プロフィール
Miri Inui is a character from Precious Last Summer Party.
They have been indexed as 女性 Teen with オレンジ eyes and 青 / 緑 hair that is 肩まで length.
Profile
由佳子の親友。はっきりとした性格の元気っコで、主人公とはケンカ友達。
ちなみに実家は地元で有名な料理店。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | オレンジ | |
| 毛の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| eze joined |

Facebook 
Precious Last Summer Party