Yukako Shinonome appears in Precious Last Summer Party as an unsorted character with 肩まで ピンク hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 651 |
|---|---|
| Name | Yukako Shinonome |
| Other Names | 東雲 由佳子(しののめ ゆかこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Precious Last Summer Party |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Hiroko Taguchi, 田口宏子, たぐち ひろこ |
| タグ | hair intakes, hair ribbons, school uniform |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukako Shinonome
プロフィール
Yukako Shinonome is a character from Precious Last Summer Party.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and ピンク hair that is 肩まで length.
Profile
主人公とは中学時代からの付き合いで、自宅はマンションが隣同士。頭が良く、家事もこなせる優秀な子。
主人公にはほのかな想いを寄せている。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Chazerfilp joined |
| OldschoolAnimes joined |
| Jergee joined |
| BerserkOnizuka joined |

Facebook 
Precious Last Summer Party