Kaoruko Hanamaru appears in Ane to Boin as a sub character with 肩まで 紫 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6559 |
|---|---|
| Name | Kaoruko Hanamaru |
| Other Names | 花丸 薫子(次女) |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Ane to Boin |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | hair ribbon, wavy hair, dress, bun, cleavage cutout, hair intakes |
| Personality | |
| Height | 169cm |
| Weight | 59kg |
| Waist | 56cm |
| Bust | 95cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
10 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Kaoruko Hanamaru
プロフィール
Kaoruko Hanamaru is a character from Ane to Boin.
They have been indexed as 女性 大人 with 緑 eyes and 紫 hair that is 肩まで length.
Profile
どうしようもないくらい完璧な姉。仕事が出来て美人でスタイル良しと。
どこかの一流企業で秘書課をまとめていて、
男性社員からはラブコールが殺到。
が、本性は二面性のある人。外と家での差は激しく、
主人公が最も恐れる姉の一人。
口癖「どうかしら? ・・・30分耐久電気アンマとか」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 肩まで | (髪上げ / 不明) |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| MrOtaku26 joined |
| RollingStationCubie joined |
SKyongmania faved Hototogisu
|
4
4
Facebook 
Ane to Boin
SKyongmania faved