One of the notable characters from Haru Koi Otome ~ Otome no Sono de Gokigenyou. ~, Ayaka Kusuhara is recognized for 腰まで / 腰より 紫 hair and 黄色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6619 |
|---|---|
| Name | Ayaka Kusuhara |
| Other Names | 楠原 彩夏, くすはら あやか |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Haru Koi Otome ~ Otome no Sono de Gokigenyou. ~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Nami Kurokawa, 黒河奈美, くろかわ なみ |
| タグ | school uniform, shawl, tights, hairclip, hinnyuu |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ayaka Kusuhara
プロフィール
Ayaka Kusuhara is a character from Haru Koi Otome ~ Otome no Sono de Gokigenyou. ~.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 紫 hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
おっとりした天然系の上級生。読書と料理が大好きという家庭的な少女。なぜか家族関係のことになると、必要以上に敏感になってしまう。そのギャップが激しく、章仁も戸惑う。| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Mythicalsoul100 joined |
| Fkiska joined |

Facebook 
Haru Koi Otome ~ Otome no Sono de Gokigenyou. ~