One of the notable characters from Love Manual, Akeno Ichinose is recognized for 胸まで 茶色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 66552 |
|---|---|
| Name | Akeno Ichinose |
| Other Names | 一ノ瀬 明乃 (いちのせ あけの) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Love Manual |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Ayaka Kyo, 許綾香, きょ あやか |
| タグ | suit, necklace |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akeno Ichinose
プロフィール
Akeno Ichinose is a character from Love Manual.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 eyes and 茶色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Nerf joined |
/from/恋式マニュアル/uploads/chars/11498-1047064254.jpg)
Facebook 
Love Manual