One of the notable characters from Danganronpa 2: Goodbye Despair, Izuru Kamukura is recognized for 腰まで / 腰より 灰色 hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 67382 |
|---|---|
| Name | Izuru Kamukura |
| Other Names | カムクライズル, Ultimate Despair |
| Role | 敵対者 |
| Primary Assignment | Danganronpa 2: Goodbye Despair |
| Media Type | video game |
| 声優 | Minami Takayama, 高山みなみ, たかやま みなみ |
| 声優 | Johnny Yong Bosch, , |
| タグ | suit |
| Personality | |
| Height | 179cm |
| Weight | 67kg |
| Birthday | January 1 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Bust | 91cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Izuru Kamukura
プロフィール
Izuru Kamukura is a character from Danganronpa 2: Goodbye Despair.
They have been indexed as 男性 Teen with 赤 eyes and 灰色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 男性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 灰色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Danganronpa (Series) (2010)
Danganronpa 2: Goodbye Despair (2012)
Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls (2014)
Danganronpa 3: The End of Hope's Peak High School - Despair Arc (2016)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
statishu rated JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders ★★★★★
|
| statishu joined |
| MysteriousNamekian joined |
10
Facebook 
statishu rated