|
☰ Links
|
|
| ID | 6828 |
|---|---|
| Name | Elisabeth |
| Other Names | エリザベート(エリザ), Eliza |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Futago Hinyuu x 3 |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Kayo Wada, 和田カヨ, わだ かよ |
| タグ | twintails, hair tube, pointy ears, cheek curls, midriff |
| Personality | |
| Height | 168cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Elisabeth
プロフィール
Anime girl Elisabeth is a character from Futago Hinyuu x 3.
They have been indexed as 女性 大人 with ピンク eyes and 灰色 hair that is 腰まで length.
Profile
身長168cmBWH:94(Gカップ)、58、84
エルフの第一氏族王女。
ディープフォレストはいくつかのエルフの氏族で構成されているエルフの多民族国家。
現在はエリザとセフィがいるエルフの第一氏族がディープフォレストの実権を掌握している。
キャラデザ・原画:ないぺた
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 灰色 | (金髪 / 黄色) |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1

Facebook 
Futago Hinyuu x 3