Annora Arukunoa is a character from Venus Blood -Hypno- featuring 腰まで / 腰より 金髪 / 黄色 hair, 赤 eyes, and elf ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 69842 |
|---|---|
| Name | Annora Arukunoa |
| Other Names | アノーラ・アルクノア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Venus Blood -Hypno- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Ringo Aoba, 青葉りんご, あおば りんご |
| タグ | hinnyuu, pointy ears, pet, gothic lolita, hat, jewel, stockings |
| Personality | |
| Height | 148cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 71cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Annora Arukunoa
プロフィール
Annora Arukunoa is a character from Venus Blood -Hypno-.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Sectex joined |
1
21
Facebook 
Venus Blood (Series)
Venus Blood -Hypno-