One of the notable characters from Zannen na Ore-tachi no Seishun Jijou, Chimachi Nakaoka is recognized for 首まで オレンジ hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 69954 |
|---|---|
| Name | Chimachi Nakaoka |
| Other Names | 中丘 ちまち (なかおか ちまち) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Zannen na Ore-tachi no Seishun Jijou |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | school uniform, hairclip, side ponytail, bag, chibi |
| Personality | |
| Birthday | April 1 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 153cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chimachi Nakaoka
プロフィール
Chimachi Nakaoka is a character from Zannen na Ore-tachi no Seishun Jijou.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and オレンジ hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
/from/残念な俺達の青春事情。/uploads/chars/11498-1135550477.jpg)
Facebook 
Zannen na Ore-tachi no Seishun Jijou