Akane Sakurai appears in Girl Friend BETA as an unsorted character with 肩まで 茶色 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70145 |
|---|---|
| Name | Akane Sakurai |
| Other Names | 櫻井明音 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Girl Friend BETA |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | Rina Satou, 佐藤利奈, さとう りな |
| タグ | school uniform, knee highs, ponytail, hair ribbon, hairclip, ahoge |
| Personality | |
| Birthday | November 20 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 160cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akane Sakurai
プロフィール
Akane Sakurai is a character from Girl Friend BETA.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 茶色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Felfel1210 joined |
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |
/uploads/chars/11498-2139269091.png)
Facebook 
Girlfriend BETA
Girlfriend BETA (Note)