|
☰ Links
|
|
| ID | 70368 |
|---|---|
| Name | Nina Ichihara |
| Other Names | 市原仁奈, いちはら にな |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Cinderella Girls |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | Misaki Kuno, 久野美咲, くの みさき |
| タグ | skirt, blunt bangs, idol, hoodie |
| Personality | |
| Age | 9 |
| Birthday | February 8 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 128cm |
| Weight | 29kg |
| Bust | 61cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 67cm |
| Blood Type | B |
| Dominant Hand | Left |
| Personality | Perky |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nina Ichihara
プロフィール
Anime girl Nina Ichihara is a character from The Idolmaster: Cinderella Girls.
They have been indexed as 女性 Child with 黄色 eyes and オレンジ hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Child | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
The Idolmaster Cinderella Girls: U149 (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Mimisara44 joined |
8 
Facebook 