Akira Futaba is a character from The God of Death featuring 肩まで 青 / 緑 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70546 |
|---|---|
| Name | Akira Futaba |
| Other Names | 双葉 アキラ(ふたば あきら ) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | The God of Death |
| Media Type | ビジュアルノベル |
| 声優 | Karin Shinruu, 杏露花梨, しんるう かりん |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 146cm |
| Weight | 35kg |
| Bust | 69cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 70cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akira Futaba
プロフィール
Akira Futaba is a character from The God of Death.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 青 / 緑 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Elias rated New Game! ★★★★★
|
/from/ザゴッドオブデス/uploads/chars/6186-204737982.jpg)
Facebook 
The God of Death
Elias rated