One of the notable characters from The God of Death, Yayoi Fujisawa is recognized for 肩まで 青 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70560 |
|---|---|
| Name | Yayoi Fujisawa |
| Other Names | 藤沢 弥生(ふじさわ やよい) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | The God of Death |
| Media Type | ビジュアルノベル |
| 声優 | Kaori Shimada, 島田香織, しまだ かおり |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 147cm |
| Weight | 36kg |
| Bust | 72cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 74cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yayoi Fujisawa
プロフィール
Yayoi Fujisawa is a character from The God of Death.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 青 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
/from/ザゴッドオブデス/uploads/chars/6186-2000981577.jpg)
Facebook 
The God of Death