Calypso appears in Moero Chronicle as an unsorted character with 腰まで 紫 hair, ピンク eyes, and 獣 ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 70596 |
|---|---|
| Name | Calypso |
| Other Names | カリプソ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| 声優 | Harumi Sakurai, 櫻井浩美, さくらい はるみ |
| タグ | blue skin, ribbon, trident, fins, flower, swimsuit, tail, knee highs, shawl, necklace |
| Personality | |
| Bust | 84cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 95cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Calypso
プロフィール
Calypso is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as 女性 Teen with ピンク eyes and 紫 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | 獣 |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| 173737251418 joined |

Facebook 
Moero Chronicle