One of the notable characters from Moero Chronicle, Leche is recognized for 胸まで 金髪 / 黄色 hair, 青 eyes, and 獣 ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 70598 |
|---|---|
| Name | Leche |
| Other Names | レーチェ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| 声優 | Hitomi Harada, 原田ひとみ, はらだ ひとみ |
| タグ | boots, stockings, bow, cat ears, neko, tail, paws, claws, gradient hair, heterochromia, multicolour hair, midriff |
| Personality | |
| Bust | 87cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
11 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
3 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Leche
プロフィール
Leche is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | (オレンジ) |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | 獣 |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Moero Chronicle