Riho Ayabe appears in 1/7 no Mahoutsukai as an unsorted character with 腰まで 黒 hair and 黄色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71025 |
|---|---|
| Name | Riho Ayabe |
| Other Names | 綾部 凛穂 (あやべ りほ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | 1/7 no Mahoutsukai |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yukari Hirayama, 平山縁, ひらやま ゆかり |
| タグ | blunt bangs, school uniform |
| Personality | |
| Height | 151cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 81cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Riho Ayabe
プロフィール
Riho Ayabe is a character from 1/7 no Mahoutsukai.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 黒 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Nerf joined |
/from/1/7の魔法使い/uploads/chars/11498-1378439293.jpg)
Facebook 
1/7 no Mahoutsukai