Yuno Shinonome is an unsorted character from 1/7 no Mahoutsukai known for 腰まで / 腰より オレンジ hair and オレンジ eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71032 |
|---|---|
| Name | Yuno Shinonome |
| Other Names | 東雲 優希 (しののめ ゆの) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | 1/7 no Mahoutsukai |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Akane Sanada, 眞田朱音, さなだ あかね |
| タグ | school uniform, ahoge, ponytail |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuno Shinonome
プロフィール
Yuno Shinonome is a character from 1/7 no Mahoutsukai.
They have been indexed as 女性 Teen with オレンジ eyes and オレンジ hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | オレンジ | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| theqngnsng joined |
/from/1/7の魔法使い/uploads/chars/11498-1824754382.jpg)
Facebook 
1/7 no Mahoutsukai