Oriha Nashida is one of the main characters from Triage X known for 首まで ピンク hair and 青 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 71083 |
|---|---|
| Name | Oriha Nashida |
| Other Names | 梨田 織葉 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Triage X |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Amina Satou, 佐藤亜美菜, さとう あみな |
| タグ | twintails, gloves, idol |
| Personality | Genius |
| Height | 148cm |
| Age | 14 |
| Bust | 87cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Oriha Nashida
プロフィール
Oriha Nashida is a character from Triage X.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and ピンク hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Triage X
Kawaii or NOT?!
| uebusaito joined |
| Ranceasterisk joined |
1
Facebook 
Triage X