One of the notable characters from Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z, Akino Isuzugawa is recognized for 腰まで / 腰より 青 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71419 |
|---|---|
| Name | Akino Isuzugawa |
| Other Names | 五十鈴川 秋乃 (いすずがわ あきの) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Junko Nakata, 中田順子, なかた じゅんこ |
| タグ | tie, blunt bangs, hime cut, hat, gloves |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Bust | 115cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Birthday | October 1 |
| Sign | Libra ♎ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akino Isuzugawa
プロフィール
Akino Isuzugawa is a character from Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 青 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
statishu rated JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders ★★★★★
|
| statishu joined |
| MysteriousNamekian joined |
/from/炎の孕ませ乳ドルマイ★スター学園Z/uploads/chars/11498-560420537.jpg)
Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Paidol My ★ Star Gakuen Z
statishu rated