Chizuru Inamori appears in Momoiro Seiheki Kaihou Sengen! as one of the main characters with 肩まで 赤 hair and ピンク eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71429 |
|---|---|
| Name | Chizuru Inamori |
| Other Names | 稲森 千鶴 (いなもり ちづる) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Momoiro Seiheki Kaihou Sengen! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| タグ | odango, hair ribbons, stockings |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Birthday | November 8 |
| Sign | Scorpio ♏ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chizuru Inamori
プロフィール
Chizuru Inamori is a character from Momoiro Seiheki Kaihou Sengen!.
They have been indexed as 女性 Teen with ピンク eyes and 赤 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 赤 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Gotziya joined |
/from/ももいろ性癖開放宣言!/uploads/chars/11498-632268339.jpg)
Facebook 
Momoiro Seiheki Kaihou Sengen!