Rindou Kiryuuin appears in Momoiro Seiheki Kaihou Sengen! as one of the main characters with 腰まで 黒 hair and 青 / 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71430 |
|---|---|
| Name | Rindou Kiryuuin |
| Other Names | 霧生院 竜胆 (きりゅういん りんどう) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Momoiro Seiheki Kaihou Sengen! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yukina Fujimori, 藤森ゆき奈, ふじもり ゆきな |
| タグ | hat, hair ribbons, stockings |
| Personality | |
| Height | 140cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 74cm |
| Birthday | February 3 |
| Sign | Aquarius ♒ |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rindou Kiryuuin
プロフィール
Rindou Kiryuuin is a character from Momoiro Seiheki Kaihou Sengen!.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 / 緑 eyes and 黒 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
/from/ももいろ性癖開放宣言!/uploads/chars/11498-1809907021.jpg)
Facebook 
Momoiro Seiheki Kaihou Sengen!