One of the notable characters from Momoiro Seiheki Kaihou Sengen!, Mao Oda is recognized for 腰まで / 腰より 白 hair and ピンク eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71432 |
|---|---|
| Name | Mao Oda |
| Other Names | 織田 茉桜 (おだ まお) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Momoiro Seiheki Kaihou Sengen! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| タグ | hair ribbons, tights |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 87cm |
| Birthday | April 4 |
| Sign | Aries ♈ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mao Oda
プロフィール
Mao Oda is a character from Momoiro Seiheki Kaihou Sengen!.
They have been indexed as 女性 Teen with ピンク eyes and 白 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 白 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
/from/ももいろ性癖開放宣言!/uploads/chars/11498-531496603.jpg)
Facebook 
Momoiro Seiheki Kaihou Sengen!