☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 719 |
|---|---|
| Name | Aline Kozue |
| Other Names | 梢 有音, こずえ ありーね, Ariine Kozue |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hitoyume -Autumnal Equinox Story- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Akane Tomonaga, 友永朱音, ともなが あかね |
| タグ | hair ribbons, twintails, school uniform, bow |
| Personality | |
| Height | 171cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Club | Tea ceremony |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aline Kozue
プロフィール
Anime girl Aline Kozue is a character from Hitoyume -Autumnal Equinox Story-.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
一年上の先輩で、学生会長兼茶道部部長。非の打ち所のない完璧なお嬢様で、彼女に憧れる信奉者は多い。
幼い頃から梢財閥の跡取りとして育てられ、彼女自身もそれに相応しい人物になろうと日々努力している。
彼女に付随する地位や金、美貌に群がる者たちが多い中、有音自身を見てくれた隆一は彼女にとって安心できる存在である。
「期待しても……いいのかしら?」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Solomen joined |
| LxL joined |
Natsumimi rated Uruwashi no Yoi no Tsuki ★★★★★
|


Facebook 

Hitoyume -Autumnal Equinox Story-
Natsumimi rated