☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 72015 |
|---|---|
| Name | Catherine Spencer |
| Other Names | キャサリン・スペンサー |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | ponytail |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Catherine Spencer
プロフィール
Anime girl Catherine Spencer is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 青 hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
マークの妹で、テニスの一流選手。兄同様、スポーツマンシップに則った戦いを好む。
やや天然気味で、意味不明な例え話や難しい日本語を無理に使おうとし、間違いをマークにツッコまれている。
「それでこそ SAMURAI ね! あとで HARAKIRI 見せてちょうだい!」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Sister of Mark Spencer
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.

Facebook 

Shirogane x Spirits!