Anime girl Koyuki Kakiya is a teen with 腰まで / 腰より length ピンク hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72039 |
|---|---|
| Name | Koyuki Kakiya |
| Other Names | 垣屋 小雪, かきや こゆき |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Future Girlfriend |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Koyuki Kakiya
プロフィール
Anime girl Koyuki Kakiya is a character from Future Girlfriend.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and ピンク hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
主人公の幼なじみで、2つ下の妹的な女の子。 愛らしく引っ込み思案な小動物系。成績は良いけど運動はちょっと苦手。 おっぱいが大きいことを気している。
両親の仕事は茶葉などの輸入業で、自宅では喫茶店も経営している。
小雪はその喫茶店・閑古鳥 (かんこどり) の看板娘として頑張っている。
ただ、男子が苦手なので接客の時以外は主人公を除くとほとんど話せない。
主人公のことが好きだが、告白なんてとても恥ずかしくてできない、と悩んでいる。
「明日は……喫茶店のお手伝い、一緒にできるんだよね?」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Rexdts joined |
1
15 
Facebook 
Future Girlfriend