Aoi Inoue is an unsorted character from Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?'' known for 胸まで 紫 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72055 |
|---|---|
| Name | Aoi Inoue |
| Other Names | 井上 葵 (いのうえ あおい) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?'' |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Naho Sawamiya, 澤宮菜穂, さわみや なほ |
| タグ | glasses, braid, earrings, necklace |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Weight | 56kg |
| Bust | 92cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 90cm |
| Role | Homeroom teacher |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aoi Inoue
プロフィール
Aoi Inoue is a character from Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?''.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 eyes and 紫 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Gotziya joined |
24
18/from/受胎島 「どうしてアンタみたいなブサ男に種付けされなきゃいけないのよ?!」/uploads/chars/9180-852072498.jpg)
Facebook 
Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?''