One of the notable characters from Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?'', Yumi Nagoshi is recognized for 肩まで 緑 hair and 赤 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 72057 |
|---|---|
| Name | Yumi Nagoshi |
| Other Names | 名越 悠美 (なごし ゆみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?'' |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | school uniform, plaid, ponytail, bow, hair bobble |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yumi Nagoshi
プロフィール
Yumi Nagoshi is a character from Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?''.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 緑 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 緑 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wffh joined |
| Feano255 joined |
/from/受胎島 「どうしてアンタみたいなブサ男に種付けされなきゃいけないのよ?!」/uploads/chars/9180-1147892461.jpg)
Facebook 
Jutaijima ''Doushite Anta Mitai na Busa Otoko ni Tanezuke Sarenakya Ikenai no yo?''