Mari Takadera is a character from Hitoyume -Autumnal Equinox Story- featuring 首まで 黒 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 721 |
|---|---|
| Name | Mari Takadera |
| Other Names | 高寺 茉莉, たかでら まり |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hitoyume -Autumnal Equinox Story- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yuuki Kajita, 梶田夕貴, かじた ゆうき |
| タグ | hair ribbon, hairband, hairclip, school uniform, tie |
| Personality | |
| Role | Iincho |
| Height | 144cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mari Takadera
プロフィール
Mari Takadera is a character from Hitoyume -Autumnal Equinox Story-.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 黒 hair that is 首まで length.
Profile
隆一のクラスの委員長。イマイチしゃきっとしない隆一に対していつも口を出してくる。三人兄弟の長女で、しっかり者のお姉さん。
パティシエの修行で単身上京した父親を自分勝手だと非難しており、自分が家族をしっかり支えなければと気負っている。
そのため、ノクターンという喫茶店でアルバイト中。
「三岳なんか……男なんか絶対信用しないから!」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| downloadsbacon joined |
Recksley faved Kimi ni Todoke 3rd Season
|
Recksley rated Mysterious Girlfriend X ★★★★★
|

Facebook 
Hitoyume -Autumnal Equinox Story-
Recksley faved
Recksley rated