See Other Versions of this Character
☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 72103 |
|---|---|
| Name | Nonoka Sena |
| Other Names | 瀬名 乃々華 (せな ののか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Future Girlfriend |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | twintails |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nonoka Sena
プロフィール
Anime girl Nonoka Sena is a character from Future Girlfriend.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 青 hair that is 胸まで length.
Profile
数ヵ月後の世界よりやってきた、もう一人の乃々華。主人公の恋人になったばかりで、とても甘えたいしイチャイチャしたい状態。
まだまだ素直になりきれないけど、現在の乃々華よりもずっと素直でおしとやか。
初体験はまだのようで、色々と妄想しては恥ずかしさに転げ回ったりしている。
“その時” のためにバストアップ体操と食事療法をしていて、効果も出始めてきている。
「ねえねえ、好きって言いなさいよ。 そうしたら、あたしも言ってあげるから♪」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| hugo1 joined |
| Sunzwolf joined |
/from/ミライカノジョ/uploads/chars/6186-1486187998.png)
Facebook 

Future Girlfriend