Ouka Nijiha is one of the main characters from Zettai Seifuku ☆ Gakuen Kessha Panyanyanda!! known for 腰まで / 腰より 青 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72242 |
|---|---|
| Name | Ouka Nijiha |
| Other Names | 虹羽 桜華 (にじは おうか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Zettai Seifuku ☆ Gakuen Kessha Panyanyanda!! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mai Ishihara, 石原舞, いしはら まい |
| タグ | twintails |
| Personality | |
| Height | 148cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ouka Nijiha
プロフィール
Ouka Nijiha is a character from Zettai Seifuku ☆ Gakuen Kessha Panyanyanda!!.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 青 hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
七つの大罪 “傲慢” を冠する女の子。 悪の組織の幹部の家系で、超お金持ちのお嬢様。両親に甘やかされて育ったため、普段から周りの人たちを愚民と称して見下している。
人を小馬鹿にした発言が多くトラブルも多いが、最後はすべてお金で解決してしまう。
将来は自分が悪の組織の首領になる運命にあると信じて疑わない。
腹の底では、世界征服を完成するのは自分であると考えている。
【 変身:孔雀怪人 】
変身後に生えている自分の羽を付けた人に、幻覚を見せることができる。
「私の前に平伏しなさい、愚民どもっ!」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |
/from/ぜったい征服☆学園結社 パニャニャンダー!!/uploads/chars/6186-2138501731.png)
Facebook 
Zettai Seifuku ☆ Gakuen Kessha Panyanyanda!!