Aoi Kohinata is one of the main characters from Chuunibyou na Kanojo no Love Equation known for 首まで 青 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72379 |
|---|---|
| Name | Aoi Kohinata |
| Other Names | 小日向 葵 (こひなた あおい) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Chuunibyou na Kanojo no Love Equation |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Maki Kobayashi, 小林眞紀, こばやし まき |
| タグ | stockings, ahoge, chibi |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | A |
| Birthday | April 11 |
| Sign | Aries ♈ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aoi Kohinata
プロフィール
Aoi Kohinata is a character from Chuunibyou na Kanojo no Love Equation.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 青 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
/from/中二病な彼女の恋愛方程式/uploads/chars/11498-721803889.jpg)
Facebook 
Chuunibyou na Kanojo no Love Equation