Sawako Michigami appears in Hitoyume -Autumnal Equinox Story- as an unsorted character with 肩まで 緑 hair and オレンジ eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 724 |
|---|---|
| Name | Sawako Michigami |
| Other Names | 道上 佐和子, みちがみ さわこ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Hitoyume -Autumnal Equinox Story- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Nami Kurokawa, 黒河奈美, くろかわ なみ |
| タグ | necklace, braid, hair loop |
| Personality | |
| Role | Homeroom teacher |
| Height | 169cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sawako Michigami
プロフィール
Sawako Michigami is a character from Hitoyume -Autumnal Equinox Story-.
They have been indexed as 女性 大人 with オレンジ eyes and 緑 hair that is 肩まで length.
Profile
自然科学部の顧問で理科準備室に常駐して、いつもプラモデルの制作をしている。「生徒の自主性を尊重した〜〜〜」という建前のもと、放任主義を貫いている。
ただし、自分が面白そうだと感じる事には積極的に顔を出す。隆一たちのクラスの担任。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | オレンジ | |
| 毛の色 | 緑 | |
| 毛の長さ | 肩まで | (髪上げ / 不明) |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | (Teen) |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Hitoyume -Autumnal Equinox Story-