Haneru Inaba appears in Secret Union ~We are in the Springtime of Life!~ as a supporting character with 耳まで ピンク hair and 黄色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72476 |
|---|---|
| Name | Haneru Inaba |
| Other Names | 因幡 はねる (いなば はねる) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Secret Union ~We are in the Springtime of Life!~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Nanako Inoue, 井ノ上 奈々, いのうえ ななこ |
| タグ | school uniform, tie, armband, hairclip |
| Personality | |
| Birthday | August 15 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 161cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Haneru Inaba
プロフィール
Haneru Inaba is a character from Secret Union ~We are in the Springtime of Life!~.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and ピンク hair that is 耳まで length.
Profile
[siz=12]主人公の幼なじみにしてクラスメイト。 所属は報道部。面白そうなことには率先して首を突っ込み、本職の記者顔負けの詳細な取材を繰り広げる。
報道部としての習性なのか 「ふんふん、それでそれで?」 と、話を促す系の言葉が随所に入る。
才蔵に対しては距離の近さもあってか、言葉遣いが適当になる。
実は彼女にも、才蔵も知らないヒミツが……。
「ねえねえ、ヒメリアちゃん。いろいろ取材しちゃって良い?」 [/size]
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 耳まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ImBurbechYou joined |
SKyongmania faved Yuusha o Intai Shite Yorozuya o Open Shita Kedo, Naze ka Adult Goods ni Ninki ga Shuuchuu Shiteiru Ken.
|
/from/ひめごとユニオン ~We are in the springtime of life!~/uploads/chars/6186-669114667.png)
Facebook 
Secret Union ~We are in the Springtime of Life!~
SKyongmania faved