One of the notable characters from Hitoyume -Autumnal Equinox Story-, Seika Hata is recognized for 腰まで / 腰より 黒 hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 725 |
|---|---|
| Name | Seika Hata |
| Other Names | 秦 聖果, はた せいか |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hitoyume -Autumnal Equinox Story- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mia Naruse, 成瀬未亜, なるせ みあ |
| タグ | twintails, braids, hair tube, school uniform, tie, hinnyuu |
| Personality | |
| Role | Transfer student |
| Height | 154cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Seika Hata
プロフィール
Seika Hata is a character from Hitoyume -Autumnal Equinox Story-.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
好奇心旺盛で、ちょっと常識知らずの転校生。時代劇に出てくるような殿様言葉で話す。隆一に対して、何か運命的なものを感じているらしく、いつでも隆一と共に行動しようとする。
本能的・直感的に物事を判断し、行動するタイプで、沈思黙考が苦手である。人の顔を正面から見つめる癖がある。
「隆一、われはここを出てもよいのか?」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| maeeeetty joined |
| hehewjje8 joined |

Facebook 
Hitoyume -Autumnal Equinox Story-