One of the notable characters from Girls Ramune, Tenka Adachi is recognized for 腰まで 黒 hair and 赤 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 73779 |
|---|---|
| Name | Tenka Adachi |
| Other Names | 足立 甜花, あだち てんか |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Girls Ramune |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Nanako Mamiya, 間宮菜南子, まみや ななこ |
| タグ | hair bobble, dress |
| Personality | |
| Height | 145cm |
| Weight | 37kg |
| Bust | 75cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tenka Adachi
プロフィール
Tenka Adachi is a character from Girls Ramune.
They have been indexed as 女性 Child with 赤 eyes and 黒 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Child | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wgiybat joined |
Elias faved Seven Senses of the Reunion
|
| Alxdna joined |
89
20
Facebook 
Girls Ramune
Elias faved