Suzuri Akemine is a character from Naderebo! featuring 肩まで 茶色 hair and 茶色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 75121 |
|---|---|
| Name | Suzuri Akemine |
| Other Names | 朱峰 涼浬 (あけみね すずり) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Naderebo! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Asami Nakamura, 中村麻未, なかむら あさみ |
| タグ | school uniform, knee highs, chibi, boots |
| Personality | |
| Birthday | January 17 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 165cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Suzuri Akemine
プロフィール
Suzuri Akemine is a character from Naderebo!.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 茶色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Dragonborn joined |
/from/ナデレボ!/uploads/chars/11498-932873226.jpg)
Facebook 
Naderebo!