Frolaytia Capistrano is one of the main characters from Heavy Object known for 腰まで 灰色 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75185 |
|---|---|
| Name | Frolaytia Capistrano |
| Other Names | フローレイティア=カピストラーノ (Furoureitia Kapisutoraano) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Heavy Object |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Shizuka Itou, 伊藤静, いとう しずか |
| タグ | uniform, tie, tights, boots, bun, hairclip |
| Personality | |
| Age | 18 |
| Height | 173cm |
| Weight | 51kg |
| Bust | 97cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 81cm |
| EN Voice Actor | Morgan Garrett |
Menu
|
|
| Day | |
8 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
10 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Frolaytia Capistrano
プロフィール
Frolaytia Capistrano is a character from Heavy Object.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 灰色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 灰色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 53 | Add
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Heavy Object
Kawaii or NOT?!
| moshiwake joined |
| Labrinthus joined |
3
37
25
58/from/ヘヴィーオブジェクト/uploads/chars/11498-1832807576.png)
Facebook
Play Voice Sample
Heavy Object
