☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 75347 |
|---|---|
| Name | Mirai Kasuga |
| Other Names | 春日未来 |
| Role | 主人公 |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | Haruka Yamazaki, 山崎はるか, やまざき はるか |
| タグ | idol, skirt, midriff, side ponytail, hairclip, bracelet |
| Personality | |
| Age | 14 |
| Birthday | June 28 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 156cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 77cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mirai Kasuga
プロフィール
Anime girl Mirai Kasuga is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 茶色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
The Idolmaster One for All (2014)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Starlit Season (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
The Idolmaster Tours (2025)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| xrdcftvgbhunjmk joined |
| Ramadhan joined |

Facebook 
