☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 75352 |
|---|---|
| Name | Tomoka Tenkubashi |
| Other Names | 天空橋朋花 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | Kotori Koiwai, 小岩井ことり, こいわい ことり |
| タグ | idol, bun, fingerless gloves |
| Personality | |
| Age | 15 |
| Birthday | November 11 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 156cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tomoka Tenkubashi
プロフィール
Anime girl Tomoka Tenkubashi is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
HikaruShidaAEW1998 rated Mission: Yozakura Family Season 2 ★★★★★
|

Facebook 

HikaruShidaAEW1998 rated