Reika Kitakami appears in The Idolmaster: Million Live! as an unsorted character with 腰まで / 腰より 黒 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75360 |
|---|---|
| Name | Reika Kitakami |
| Other Names | 北上麗花 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | Emi Hirayama, 平山笑美, ひらやま えみ |
| タグ | idol, midriff, twintails |
| Personality | |
| Age | 20 |
| Birthday | May 17 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 164cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Reika Kitakami
プロフィール
Reika Kitakami is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | (大人) |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Gotziya joined |

Facebook 