One of the notable characters from Quintuple ☆ Splash, Sarena Chiyoda is recognized for 首まで 茶色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75453 |
|---|---|
| Name | Sarena Chiyoda |
| Other Names | 千代田 咲玲奈 (ちよだ されな) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Quintuple ☆ Splash |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Kei Maeda, 前田恵, まえだ けい |
| タグ | tights, necklace, side ponytail, pumps, hair ribbon |
| Personality | |
| Birthday | April 30 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 139cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sarena Chiyoda
プロフィール
Sarena Chiyoda is a character from Quintuple ☆ Splash.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 eyes and 茶色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
/from/クインタプルスプラッシュ/uploads/chars/11498-933111798.jpg)
Facebook 
Quintuple ☆ Splash