One of the notable characters from Wiz Anniversary, Alice Alicetel Fernek is recognized for 腰まで 金髪 / 黄色 hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75807 |
|---|---|
| Name | Alice Alicetel Fernek |
| Other Names | アリス・アリステル・ファーネク |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wiz Anniversary |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | school uniform, hairband, ahoge, hair ribbon, ribbon |
| Personality | |
| Height | 143cm |
| Weight | 39kg |
| Bust | 69cm |
| Waist | 45cm |
| Hip | 72cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Alice Alicetel Fernek
プロフィール
Alice Alicetel Fernek is a character from Wiz Anniversary.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| hashiyukas joined |

Facebook 
Wiz Anniversary