Diana Selendille is a character from Wiz Anniversary featuring 肩まで ピンク hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75809 |
|---|---|
| Name | Diana Selendille |
| Other Names | ディアナ・セレンディル |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wiz Anniversary |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | teacher, glasses, earrings, hair ribbon |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Diana Selendille
プロフィール
Diana Selendille is a character from Wiz Anniversary.
They have been indexed as 女性 大人 with 紫 eyes and ピンク hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ShotoTodoroki joined |
| TGaf joined |

Facebook 
Wiz Anniversary