Korone Nekohana is a character from Wan Nyan A La Mode! featuring 腰まで ピンク hair, 緑 eyes, and 獣 ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75868 |
|---|---|
| Name | Korone Nekohana |
| Other Names | 猫花 鈴音 (ねこはな ころね) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Wan Nyan A La Mode! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Maya Suzuya, 鈴谷 まや, すずや まや |
| タグ | cat ears, neko, corset, headdress, tail, stockings |
| Personality | |
| Birthday | May 16 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 162cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Korone Nekohana
プロフィール
Korone Nekohana is a character from Wan Nyan A La Mode!.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and ピンク hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | 獣 |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NihilistVerum joined |
| maeeeetty joined |
/from/わんにゃん☆アラモード! ~どっちにするの?わんにゃんHなカフェ事情!~/uploads/chars/5688-214864474.jpg)
Facebook 
Wan Nyan A La Mode!