Corona Akahoshi is a character from Lamunation! featuring 腰まで / 腰より 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 76738 |
|---|---|
| Name | Corona Akahoshi |
| Other Names | 紅星 陽菜, あかほし ころな, The Prominence |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Lamunation! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mai Ishihara, 石原舞, いしはら まい |
| タグ | school uniform, stockings, hair ribbons, hairclip |
| Personality | |
| Birthday | September 21 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 155cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Corona Akahoshi
プロフィール
Corona Akahoshi is a character from Lamunation!.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Lamunation!