Anime girl Kazari Saionji is a teen with 腰まで / 腰より length 金髪 / 黄色 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 76745 |
|---|---|
| Name | Kazari Saionji |
| Other Names | 西園寺 風莉 (さいおんじ かざり) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Otome * Domain |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mami Shitara, 設楽麻美, したら まみ |
| タグ | school uniform, stockings, hair ribbons, bow, braids |
| Personality | |
| Birthday | December 7 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 155cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kazari Saionji
プロフィール
Anime girl Kazari Saionji is a character from Otome * Domain.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Specter joined |
soulless_angel faved Bungou Stray Dogs
|
1
15 /from/オトメ*ドメイン/uploads/chars/11498-1556315518.jpg)
Facebook 
Otome * Domain
soulless_angel faved