One of the notable characters from Maitetsu, Fukami Hayase is recognized for 腰まで / 腰より 黒 hair and 紫 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 76945 |
|---|---|
| Name | Fukami Hayase |
| Other Names | 早瀬 ふかみ (はやせ ふかみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Maitetsu |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Mai Nagai, 永井真衣, ながい まい |
| タグ | twintails, dress |
| Personality | |
| Birthday | August 10 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 143cm |
| Weight | 34kg |
| Bust | 69cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 72cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Fukami Hayase
プロフィール
Fukami Hayase is a character from Maitetsu.
They have been indexed as 女性 Child with 紫 eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Child | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Rayu0 joined |
/from/まいてつ/uploads/chars/5688-46744424.jpg)
Facebook 
Maitetsu
Maitetsu - Last Run!!