Hinata Aoi is one of the main characters from Gin'iro, Haruka known for 胸まで オレンジ hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 76975 |
|---|---|
| Name | Hinata Aoi |
| Other Names | 蒼井 雛多 (あおい ひなた) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Gin'iro, Haruka |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Megumi Toda, 戸田めぐみ, とだ めぐみ |
| タグ | school uniform, knee highs, bow |
| Personality | |
| Birthday | August 8 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 158cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hinata Aoi
プロフィール
Hinata Aoi is a character from Gin'iro, Haruka.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and オレンジ hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| downloadsbacon joined |
Recksley faved Kimi ni Todoke 3rd Season
|
Recksley rated Mysterious Girlfriend X ★★★★★
|
/from/銀色、遥か/uploads/chars/11498-681350279.jpg)
Facebook 
Gin'iro, Haruka
Recksley faved
Recksley rated