Hinako Fujisawa is an unsorted character from Sweet Concert known for 胸まで ピンク hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 788 |
|---|---|
| Name | Hinako Fujisawa |
| Other Names | 藤澤 姫名子(ふじさわ ひなこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sweet Concert |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Michiru Yuimoto, 結下みちる, ゆいもと みちる |
| タグ | beret, school uniform, hair ribbons, neckerchief, school crest |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hinako Fujisawa
プロフィール
Hinako Fujisawa is a character from Sweet Concert.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and ピンク hair that is 胸まで length.
Profile
身長:160cm 体重:45kgスリーサイズ80/58/86
夢と現実に葛藤する少女。お嬢様組曲のメインヒロイン。
気さくで人見知りせず、誰とでも仲良くなれるタイプ。
密かにロマンチストで、白馬の王子様が現れるのを夢見ている。
おばあちゃん子。祖母に何度も読んでもらったため、
小さい頃から絵本(童話)が好きで、そのため夢見がち・ロマンチスト。
入学したてのホヤホヤ1年生。寮に住んでいる。
明るくて人見知りしない性格で、誰とでもすぐに仲良くなれるタイプ。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |

Facebook 
Sweet Concert