Katsumi Arisuma is an unsorted character from Sweet Concert known for 腰まで / 腰より 金髪 / 黄色 hair and オレンジ eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 789 |
|---|---|
| Name | Katsumi Arisuma |
| Other Names | 有栖摩 香津美(ありすま かつみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sweet Concert |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Kotomi Iwamura, 岩村琴美, いわむら ことみ |
| タグ | basketball, school uniform, hair intakes, wavy hair, neckerchief, school crest |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Weight | 55kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Katsumi Arisuma
プロフィール
Katsumi Arisuma is a character from Sweet Concert.
They have been indexed as 女性 Teen with オレンジ eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
身長:165cm 体重:55kgスリーサイズ86/56/88
有名な超お嬢様の一人。
学園内での人気は上級生・下級生関わりなく凄まじく、
取り巻きやらファンやらがぞろぞろといる。
入学当時主人公も一目見て憧れてしまうが、
実際に話してみるとイメージと全然違っている。
一部の過激な取り巻きのおかげで、気楽に話せない空気が
彼女の周りにできあがってしまってる。
性格はわがままで、時には理不尽なほど高飛車。
独占欲が強く、頑固で自分の色恋沙汰には弱い。
一見ただの分からず屋頑固娘だが、凛としたお嬢様特有のオーラが漂っている。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | オレンジ | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Mohameda41imal joined |

Facebook 
Sweet Concert